مطالعات زنان ! یک شوخی بزرگ یا یک توهین بزرگ ؟؟؟

آنچه که بر مطالعات زنان در ایران می گذرد را می توانید در همین وبلاگ و پستهای مختلف و کامنتهای دوستان ببینید و بخوانید . متن زیر کامنت یکی از دوستان است که تجربه خودش را در شرکت کردن در مصاحبه برای دکترای مطالعات زنان را با ما به اشتراک گذاشته است :

سلام خانم پشمی
سال گذشته من کنکور دکترا مرحله اول پذیرفته شدم و برای مصاحبه دانشگاه تربیت مدرس رفتم.میتونم بگم بزرگترین توهینی بود که توی عمرم تجربه کردم! بدون استثنا تمام بچه های گرایش خانواده میدونستیم که قبول نمیشیم! مصاحبه های گرایش حقوق حداقل 15 دقیقه بود و برای ما حداکثر 5 دقیقه.
اینو گفتم تا به بچه های گرایش خودم بگم بهتره زیاد پیگیر دکترای تربیت مدرس نباشن.چون واقعا اون چیزی نیست که از مطالعات زنان انتظار دارید. ما میخوایم فکر بازی داشته باشیم و ضمنآ دوست نداریم فقه و حقوق بخونیم.
اگر کسی در مورد مصاحبه و موضوعات مطرح شده سوالی داشت تا جایی که بتونم در خدمتم.

 

 

/ 18 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرضیه

سلام خانم نازگل فکر نمی کنم بسیج رشته دانشگاهی باشه که عضو بودنش تاثیری توی موفقیت علمی تو کنکور ودانشگاه داشته باشه خاطر نشان هم میکنم بسیجی ها در دانشگاه سراسری سهمیه ندارن اگر هم بچه ها ی حوزه بهتر قبول میشن تو ارشد گرایش حقوق زن بخاطر اینکه تو حوزه این درسها رو میخونن

محمد بذلي

انسانها در مجموع در طول زندگی سه حرکت دارند . در عمق ، در سطح ، در ارتفاع بیچارگان در عمق تبهکاری فرو می روند . واماندگان در سطح روز مره گی های زندگی سرگردانند و فرزانگان در آسمان بی کرانه ی عرفان پر وبال می زنند.

پامج

اینجا را به همان دلیلی که مطلعی دوست دارم. دوست ندارم گرد بی خبری بر آن مستولی گردد

من

سلام برای هر چیزی هر چی دوست دارید نگید دیگه. کی گفته بسیج موثره؟ اگر بود که الان از چهار نفر ظرفیت دکتری سال 92 هر چهار تا امام صادقی بودن که. لطف کنین انصاف داشته باشین. فقط یک نفرشون امام صادقی بود و حقوق خانواده خونده بود. بقیش از بچه های خود مطالعات بودن.

زهرا

اگر در مورد تعداد قبولي هاي دكتراي تربيت مدرس و مصاحبه ان اطلاعاتي داريد بدين ممنون ميشم رتبه دوستم ٥شده و نمي دونه احتمال قبولي داره ضمنا تو دفترچه ظرفيت ٨ تاس چند نفر مي گيرن؟ سوالات مصاحبه چيه؟ مدارك لازم؟

مانیا

این رشته برای شما دوست عزیز که دارای فکر و نقد مسایل اید جایی ندارد در این رشته از شما میخواهند مقاله بنویسید که نابرابریها را توجیه کنید فقط توجیه در خصوص سوادی که کسب میکنید هیچی نمیگم چون خودتون شاهدید بهتره اسم این رشته رو بذارن توجیه نابرابریهای زنان چون هیچ شباهتی با آنچه در دنیا تدریس میشه ندارد اوج روشفکریشون هم معرفی کتابهای دهه 60 اروپا است که هنوز توان هضم اون رو هم ندارند چه برسد به نظریات مدرن اخیر خلاصه اینکه اوج عقب افتادگی رو میتونید در این رشته تجربه کنید و فقط حرص بخورید به جرات میگم اکثر پذیرفتگان این رشته سهمیه ای اند هرکی هم منکر این حرفه بره تو کلاسای این رشته تحقیق کنه خیلی هم تحقیق خوبی میشه اصلا نیازی به تحقیق هم نیست یه جلسه بره سر کلاس بشینه خودش متوجه میشه

بیتا

وای بدترین رشته ایرانه چه تبلیغم میکنن زودتر خلاص شم از این دانشگاه مسخره شبیه بازداشتگاهه با تمام عواملش یاد قرون وسطا میافتم ایییییی

مانیا

این خانمی که دکترا قبول شده منابعشو بذاره لطفا تنها کاری که برای این رشته میشه کرد اینه که بچه هایی که روشنفکرند انقدر بخونن و کار علمی ارایه بدن تا طرف شکست و خورد شدنشو حس کنه مطالعات زنان ایران باید از این حالت انحصاری در بیاد و به روال اصلیش برگرده

صبر

در جواب مانیا انقدر حق و ناحق کردن برای این دانشگاه راحته که اصلا به هیچ چیز توجه نمی کنند جز پاچه خواری